sinirli yazı…

Baştan belirteyim; bu yazı gerçekten sinirli yazılmış bi’ yazıdır. Bu yüzden istemeyen okumayabilir. Zira sinirlendim de durulamadım, şehir-kasaba değiştirdim, yine durulamadım hem de geçen cumadan beri.

Bu memlekette kimilerinin bazı kavramları insanlara yanlış belletmek gibi anlaşılamaz bir tavrı var. Bunun öncülerinden birisi  ”sol” kavramını Türkiye’de insanlara yanlış belleten CHP. Bildiğimiz faşizmi insanlara “sol” diye belletmeye çalışan ve şu dönemde yaşadığımız parametresel şaşkınlığın sebebi CHP. Şimdi CHP’ye neden bu kadar sinirlendiğimi anlayamayanlar olabilir. Zaten bu yazının konusu da asla CHP değil. Ama CHP’ye sinirim hiç bir zaman bitmeyecek o başka…

Sinirimin sebebine gelince son zamanlarda cümle alemin diline doladığı Sevan Nişanyan olayı. Olayı baştan anlatmama gerek yok herhalde; bilumum zevat konu üzerinde yeterince konuştu. Sevan da Müjde de gayet değerli iki dostumdur, aralarında geçen şey sadece ikisini ilgilendirmesi gerekirken -hem de şu gündem bolluğunda- yurdum medyası konuyu bir vazife manzumesi haline getirdi. Eksik olmasınlar ele alınmadık yanı kalmadı maşallah.

Jandarma da zafer çığlıkları atıyordur herhalde, bilemem ki… “Yaaa siz misiniz bize böyle yapan, biz de sizi böyle rezil ettik” babında.

Aslında buraya kadar da beni bağlayacak hiç bir şey yok. Ulan sen de konuyu nereden CHP’ye bağladın, kavramları yanlış belletmeyle ne alakası var derseniz cevabı hemen vereyim: Kendini feminist göstermek çabasındaki şabalaklarla benim bütün derdim ve sinirim. Neymiş efendim: Sevan Müjde’ye bok attı diye gazeteden atılmalıymış ve hatta üniversitede de ders vermemeliymiş!!! Bak bak bak…

Öncelikle Allah akıl ve fikir ihsan eylesin diyelim ve sonra başlayalım: Şimdi bu durumda hayata sağlıklı bakan her birey “Yaa bunun bu konuyla ne ilgisi var” diye sormayacak mıdır? Bu çarpık-zavallı-kendini feminist göstermeye çalışan bakış açısına göre, falanca yazar karısını aldatıyor diye yazarlık yapmamalıdır. Falanca yönetici sevgilisini dövdü diye işinden atılmalıdır. Bir insan nasıl olur da bu kadar saçma bakabilir hayata. Hadi insan böyle bakabilir beni de zerre kadar ırgalamaz, fakat bu düşünce çarpıklığı nasıl “feminizm” diye sunulabilir? Feminizmi “ne kadar manasız-gereksiz” diye tanımlamaya çalışıp aşağılayan saçma sapan adamların eline nasıl böyle bir fırsat verilebilir?

Hiç kimsenin feminizmi  bu şekilde bir “düşünce fukaralığı” gibi göstermeye hakkı yoktur. Tıpkı CHP’nin bildiğimiz faşizmi Türk halkına solculuk ayaklarında anlatma hakkının olmaması gibi.

Anlaşılıyor değil mi CHP konusu ile nereden bağlantı kurulduğu… Dedim ya sinirlendim de durulamadım…

Yorum yazın.