TEB’e mi koysak, tef’e mi koysak?

Ben Afyon’da büyüdüm. Genellikle Afyon diye bilinir… Gerçi geçtiğimiz yıllarda bazı işi olmayan çavuşlar Afyon uyuşturucuyu anımsatıyor diye meclis kararıyla yasa çıkartıp bin yıllık Afyon ilinin adını Afyonkarahisar diye değiştirdiler.  Ne kadar işe yaradı bilemem. Ama çavuşların gönlü olmuştur orası kesin!

Afyon Anadolu’nun en karakteristik şehirlerinden birisidir. Afyon dendiğinde akla kaymak, ekmek kadayıfı, sucuk gelir hemen. Peki TEB’in son Molalı İhtiyaç Kredisi kampanyasının dün gece yayına giren kampanyasında Engin Günaydın uçakta hostese Afyon üzerinde inip mola vermek istediğini söylüyor. Hostes saçmaladığını söylemeye çalışırken Engin Günaydın da Afyon’da köpüklü ayran içip tost ve çöp şiş yemenin ne kadar iyi olacağını söylüyor. Höönkk! Pardon da Afyon’da mola verip de akla gelecek en son şey köpüklü ayran içmektir.

Yaa hadi bunu metin yazarı düşünemedi, yaratıcı yönetmen atladı, ajans başkanı boş bulundu, olur mu olur. Dünya hali! Sonraki aşamalarda bulunan herkes gaflete mi düştü? Bir reklam filminin yapımında yer alan onlarca insan da uyudu mu yahu?

Olmadı açıp bir telefon bana soruverseydiniz. Ben verirdim size Afyon hakkında gereken bilgiyi.

Haa şimdi kıvırtmaya çalışıp bilerek öyle bir metin yazdık diyebilirsiniz. Peki ama uçaktan hoplayıp Afyon’da köpüklü ayran içesi gelen şabalak nasıl oluyor da TEB’in molalı ihtiyaç kredisinin bayraktarlığını yapıyor. Bir sonraki reklam filminde de Susurluk’da sucuk molası verdirirseniz tam süper olacak!

http://www.youtube.com/watch?v=FV7pW0qMsiM

1 Yorum »

  1. Sema said,

    Ocak 20, 2008 @ 12:44 am

    Matrak bir yazı attırmışsınız! Reklamın tesirini arttırır gibi mi desem mola isteyen yolcu karakterindeki Erola Günaydın kadar hoş mu desem. Öyle bir şey işte..Elinize sağlık.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Yorum yazın.