kız sen reklamcılığın ne tarafındansın?

images.jpgAslında konunun ele alınmadık sağı solu, doğusu batısı, kıçı başı falan kalmadı. g-string meselesi hayatımıza bodoslamadan bir daldı, pir daldı. Yani bu kadar önemli olduğunu biz kadınlar bile anlayamamışız meğerse.

İsmi cismi bugüne kadar duyulmamış yazar-reklamcı-pazarlamacı İlhami Atmaca, ismi cismi duyulmamış dergisi Renkli’de epey zaman önce g-string üzerine bir yazı attırmış. Her nasılsa olay 3 hafta sonra yankı bulmuş. Özetle demiş ki: “g-string giyen her ortamda seks düşünür.” Aslında doğruya doğru; kadınlar için kullanmamış bu ifadeyi besbelli. Zira erkekler için de g-string üretiliyor. Hatta bir gün Beyoğlu’nda annemle gezerken o meşhur kasnağa takılmış donlar arasında erkek g-string’i görmüştük. Annem de boş bulunup “Aaa bunu erkekler de mi giyiyor” diye sormuştu da tezgahtar “Aplam vallahi harbici delikanlılar giyiyor” diye cevap vermişti. Ben de arazi olacak zemin aramıştım gülmekten kasıklarıma ağrılar girerek. Yani o sebepten g-string sayesinde ismi yurt sathında duyulan İlhami Atmaca bizzat kendisi deneyebilir g-string’in haz verip vermediğini. Yani ne gerek var internetten araştırma yapmaya, satıcılara sormaya. Giysin anlasın nasıl bi’ duyguymuş, nasıl bi’ baskıymış bu.

Konu yeterince sulandı, ben daha fazla sulandırmayayım. Benim derdim başka! İlhami Atmaca g-string’in getirdiği şöhretten hızını alamamış zaar (dikkat zağar değil, aman ha) ilerleyen günlerde Hürriyet’e demeç patlatmış: “g-string don bile değil, reklamcılığın kirli dili” diye. Üstüne eklemiş “Ben de reklamcıyım ama namuslu tarafındayım.” Her ne demekse işte… Ben aradaki bağlantıyı kuramadım şahsen. Ürünün sattığı cinsellikmiş, kadınlığı kışkırtmakmış vs. vs. Pazarlamanın ve reklamcılığın kirli diline bu kadar takılmış anlaşılan. Ben hala aradaki bağı kuramadım da. Yani g-string’in kime ne zararı dokunmuş manasında. Haa konu eğer pazarlamanın kirliliği ise ve kendisi ruhumuzu kirlilikten korumak yönünde bir misyonerliğe soyunduysa ve hatta reklamcılığın namuslu tarafındaysa ben Atmaca’ya başka bir konu önereyim: Dünyayı acımasızca sömüren bir pazarlama harikası elmas sektörü. Buyursun bu yönde korusun ruhları. Araştırsın, soruştursun…

Amma velakin masum g-string yerine elmas pazarlaması konusuna el atsaydı bu kadar yer bulamazdı ki böyyük medyamızda. Bu sebepten Atmaca’nın kendisini pazarlamak konusundaki uzmanlığına ve maharetine şapka çıkarıyorum. Hangi konu medyada bu kadar yer bulabilirdi ve ismini bir anda bomba gibi patlatabilirdi şaşarım. Ya da hiç şaşırmam. Yolunuz açık olsun Bay Atmaca!!!

1 Yorum »

  1. Elif Kantürk said,

    Ağustos 19, 2007 @ 7:01 am

    Hürriyet, Şair İlhami Atmaca’nın Laislamizm ve Ahlaksız Dindarlık üzerine bir makalesini çarpıtarak manşetine taşıdı. Boyalıbasındaki her yazar İlhami Atmaca’ya saldırdı. Siz dahi herkes İlhami Atmaca’yı yargısız infaz ettiniz. Ama MEHVEŞ EVİN gerçeği köşesine taşıdı. Demek ki, aklı fikri don ve bacaarasında olan İlhami Atmaca Müslümanlar değil, boyalıbasın yazarlarıymış. Bu da herkese kapak olsun!!!!
    G-STRINGIN ÖZÜ
    http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=88359,10,190

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Yorum yazın.