şirince, içime giren virüs ve biz bir aileyiz…

Ayıptır söylemesi son 3 gündür Şirince’deydim. Şirince deyince lafı fazla uzatmaya gerek yok,  bu blogu okuyanlar Şirince’nin nasıl bir yer olduğunu da bilmelidir. Eskaza bilmiyorsa da en kısa zamanda gidip görmelidir. Öyle birşey ki, içime fena halde bi’ Şirince virüsü girdi. Şirince virüsü girenler pek iflah etmez diyorlar ama göreceğiz.

Yine söylemesi ayıptır iki çılgın adamla işim vardı: Sevan Nişanyan ve Ali Nesin… İki tane derya gibi adam ve ben… Varın gerisini siz düşünün. Kıskanırsınız beni ve haklı da olursunuz. Yorucu da olabiliyor tabi, birbirinden zeki, fırlama, espri küpü iki delilik-çılgınlık karışımı bir tuhaf adamlar işte. İkisinin de yanında zamanın nasıl geçtiğini farketmezsiniz. Bi tehlikesi var bu durumun; yanlarında kendinizi bomboş bi’ teneke kutu zannedebilirsiniz.

Bu zaman zarfında hayatınını televizyonsuz sürdürme kararlılığındaki Nişanyan Evi’nde kaldım elbette. Laf aramızda televizyonu zerre kadar aradıysam yalan atmış olurum. Ama eve döner dönmez ilk iş açtım TV’yi. Bi’ taraftan Pİ Dergisi’nin son sayısında Bob Garfield’ın Kaos Senaryosu başlıklı makalesini okuyorum. (Pİ Dergisi’ni okuyunuz, okutunuz. Bu mesleki açıdan bir zorunluluk diyorum, başka da birşey demiyorum.) Normalde Bob Garfield’ın yazılarını okurken herhangi birşeyin konsantrasyonumu bozması biraz zordur. Fakat o da ne bir reklam başladı. Yani bakmayayım diyorum, yok mümkün değil, gözlerimi alamıyorum. Kaos Senaryosu falan unutuluyor, Bob Garfield unutuluyor ama ben Garfield şeklinde ekrana yapışmışım. Bildiniz; yeni dönmeye başlayan Hürriyet reklamıymış. “Biz 70 milyonluk bir aileyiz” diyor. Son zamanlarda rastlamakta güçlük çektiğimiz “stopper” reklam etkisi işte budur. Filmin yönetmeninin kim olduğunu öğrenemedim henüz, öğrendikten sonra ve reklamı birkaç kez daha izledikten sonra bu konuyla ilgili detaylı bir yazı daha yazacağım. Buna hiç kuşkunuz olmasın.

Haa, Bob’ın Kaos Senaryosu makalesi üzerine de yazacağım, merak etmeyin!

Ne dersiniz atıyorum galiba Şirince virüsünü:-)

Yorum yazın.