I am sorry for you Alinur!!!

alinur.jpgSorry kelimesinin kişisel tarihimdeki anlamını yitirip manasızlaşması Alinur’un bir sergisine Sorry adını koymasıyla başlar. Hani bundan 4 yıl önce Dolmabahçe’de açılmıştı, yüzleri birbirinin kopyası bütün teyzeler koşa koşa gitmişti Alinur’a sevgilerini gösterebilmek için. Hatırlayalım ne inciler döktürmüştü sergisinin açılışında: -ha sergi dediysem sergi kelimesinin anlamını da ucuzlatmayalım bi’ nevi işçilik yoğun expozisyon deyip geçiverelim- “Sorry, alışılmışı tekrar edemedim. Sorry, benim pergelim kare çizer, cetvelim ise daire. Sorry, benim buzum daha sıcak, benim suyum daha kuru” Ve daha bi’ yığın seçme laf topluluğu. Merak kediyi öldürürmüş; Buzda Dans rezaletinde “Sorry ama benim buzum daha sıcak ayrıca konuştuklarımdan da bir hayır gelmiyor” deyip jüriyi terkeder mi kendisi diye epey işkillenmiştim, ama nafile.

Sorry! Ve Alinur bugün yepyeni bir magazin bombasıyla huzurlarımızda. Efendim kaynanasından kaçıyormuş. Türkbükü’nde ve dahi tüm magazin sayfalarında yer alabilecek bilumum yerlerde kendisi-karısı-kaynanası üçgeniyle her daim poz vermekten çekinmeyen Alinur hangi akla hizmet kaynanasından kaçsındı ki. Niye yapıldığı anlaşılamayan bu haberi okuduğunuzda anlıyorsunuz ki kendisi CHP’nin reklamcısı olduğu için -ki bu tarz haberlerle yedi düvele duyurulmalıydı CHP’nin kampanyasını yaptığı- kaynanası da MHP’den milletvekili adayı olduğu -ki bu tarz haberlerle kaynananın adaylığını ve Alinur’un kaynanası olduğunu bir kez daha yedi düvele duyurmak lazım- için görüşmekten kaçıyormuş. Yaşasın magazin, Sorry Alinur!

Öncellikle bunda bu kadar imtina edecek ne var şahsen hiç anlamadım. Sorry ama CHP ile MHP zaten tamamen aynı çizgide değil midir? Kaynanasıyla ayrı kanatta yer aldıklarını söylemiş ama nedense bize tamamen aynı kanat gibi geliyor CHP ve MHP. Hatta CHP’ye kampanya hazırlarken kaynanası Cennet Hanım’a da birşeyler çiziktiriverseydi hiç garip kaçmazdı. Zaten kimse de anlayamazdı dediğim sebepten dolayı. Tekrar Sorry!

Hem sonra Cennet Hanım merak etmez mi bu manasız magazin haberinin üzerine “Ben buradayım, sen nerdesin diye sormak niye sevgili damadım” diye. Davet etmez mi seni er meydanına? Yani bu kadar mı tahammülsüzsün karşı görüş saydığın kişilerle görüşme yapmaya? Her yerde üçlü görünmekten -belli ki hep politika tartışmışsınız o zamanlarda- keyif aldığın kaynanandan kaçmak pahasına.

Sorry Alinur, I am sorry for you!

Yorum yazın.