bu tavada bir sorun var…

medyatava.com’un sabah sabah manşetten gördüğü habere bakmakta yarar var: Milliyet’in yeni ilavesine ismi Serdar Erener bulacak… Sabah saatlerinden sonra manşetten alındı, gün boyu alt manşet olarak durdu, durmaya da devam edecek gibi görünüyor.

İçinde Serdar Erener ismi geçtiği için konu bir hayli afili. Fakat bu dünyanın en doğal süreç haberini manşet görecek kadar önemsemek nasıl bir anlayıştır, ben bir türlü çözemedim. Doğal süreç dedim şöyle ki; Milliyet’in reklam ajansı Alameti Farika. Alameti Farika’nın da ajans başkanı Serdar Erener. Reklam-medya işine ucundan kıyısından bulaşan herkes (aslında medyatavacılar da bu gruba dahildir) bilir ki yeni bir ürün lanse edilmeden önce gelişmeler reklam ajansı ile paylaşılır. Reklam ajansından da kendi ekipleriyle birlikte farklı isim alternatifleri çalışmaları talep edilir. Son noktada isme karar verilir. Milliyet’in yeni ilavesi için de işletilmesi gereken süreç işletilmiş yani vaka-i adiyeden sayılacak bir brief verme yapılmış.

Hal böyleyken medyatava.com bu olayı nasıl bu kadar önemseyip de manşetlere falan çekmiş anlayamadım.

Haa diyebilirsiniz ki “anladın sen onu”… Ben neyi anlayıp neyi anlamadığımı bilemiyorum ki medya tava, sapa, kulpa meseleleriyle ilgili…

Yorum yazın.