arkadaşlar rencide olmuşlar!

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın’ın fair play sevgisini futbola düşkün olup da bilmeyen yoktur. Türk futbolunda bu tarz bir yaklaşımla başkanın fark yaratacağını düşünürken geçen hafta yaşanan yüz karası olaylar uzun süre unutulmayacak. Unutulmamasının ötesinde yarınki bombada Galatasaray’ın kısmetine neler çıkacak göreceğiz artık. Konuyu daha fazla uzatmak mümkün ama yüreğim kaldırmıyor.

Hal böyleyken yani Galatasaray’ın durumu hem sosyal anlamda, hem futbol anlamında çukurların da altında seyrederken o da ne? Arkadaşlar Ali Şen’li Alpet reklamından rahatsız olmuşlar daha da ötesi rencide olmuşlar. Tabi zaten mizah duygusu kıt bir toplumuz orası acı gerçek de, Galatasaray’ın başında bunca dert varken bu konuya ciddi ciddi zaman ayırıp da bu tarz reklamı durdurma girişimlerinde falan bulunması hakikaten takdire şayan bir gelişme. Hani desem ki aylak bakkal boş kaldığında bi’ taraflarıyla oynarmış, o bile bu durumu karşılayamıyor zira Galatasaray’ın başında dert dolu, boş kalmak gibi bir durum sözkonusu olamaz!

Galatasaray’ın içler acısı halini bir tarafa bırakalım; reklam son derece başarılı idi. İçindeki ince mizah Alpet markasına değer katacak kadar iyi işlenmişti. Fenerbahçe’nin efsane başkanı Ali Şen bile bu mizah sayesinde gözümde son derece sevimli bir hal almıştı.

Son sözüm Galatasaray’a: Oku bakiyim… Fair play!!!

Yorum yazın.