atlar ofsayta düşer mi?

raket_013.jpgÖncelikle açıklık getirilmesi gereken bi’ konu var: Ofsayt nedir? Söylemesi çok ayıp futbolun kralını bildiğini iddia eden en az altı erkekten dinledim -bilip bilmediklerini test etmek için- hepsi birbirinden o kadar farklı şeyler anlattı ki, hayli güzel bir hikaye çıkar. Son kararım; erkeklerin kendileri için yarattıklarını zannettikleri özel alan futbolu kadınların anlamaması için uydurdukları bir kelime bu ofsayt. Tabi erkeklerin adına üzgünüm bu klasik bir yenilgi, çünkü kendileri de bilmiyorlar ne olduğunu. Sadece bildiklerini sanıyorlar.

Bunu geçelim zira konu ofsayt değil, ona sonra değinirim, hatta öyle de güzel anlatırım ki erkekler kadınlara anlatırken bu tanımı kullanabilirler. Bu da benden futbol hastası erkeklere şık bir hediye olur. Telif falan da istemem.

Gerçi tam da futbol deyince bünyede sinirlerin hopladığı şu  günlerde gözlerden kaçması imkansız 6′lı kampanyası içime sular serpmeye yeterli oluyor. Sporun neyse ki sadece futboldan ibaret olmadığını hatırlatıyor. Rakiplerinin karşısında son aylarda adı daha az geçmeye başlayan meşhur 6′lı yeniden karşımızda. Açıkhava çalışmaları 6′lının hedef kitlesini direkt yakalayacak kadar başarılı. 6′lı’nın futboldaki rakibi İddaa’ya gayet ince ve şık göndermeler yapılıyor: “At Yuvarlak Değildir”, “Atlar Ofsayta Düşmez” -Sahi ofsayt konusundaki uyuzumu da fena halde kaşımış oldum bu kampanya sayesinde-

İddaa… Oyna Futbolu Yaşa diyor. 6′lı… Oyna Hayatını Yaşa diyor. Eh, şu rezaletler silsilesi dönemde futbolu yaşamak gibi bir durum sözkonusu olamayacağına göre 6′lı için seçilen slogan son derece başarılı, deyim yerindeyse “cuk” oturuyor.

Önümüzdeki günlerde TV reklam filmleri geliyor, onları da ele alacağım merak etmeyin. Ben filmlerin merakı içindeyim. Türk futbolunun pespayeliğini “salla salla vur duvara” türü bir film olsun da, belki bu tarz sosyal bir işlevi yerine getirir kim bilir… Neyse 6′lı kampanyası bir kez daha konuk olacak bu bloga, gönlünüzü ferah tutun. 

Yorum yazın.