şeridimi buldum!

TEM otobanında sol şeritte ilerlemeye çalışıyorum daha doğrusu ilerleyemiyorum! Niye: Kamyonlar, hafif ticari araçlar -bu kadar mı olur- dört şeridi birden işgal etmişler paşa paşa ortalama sürat 60-80 km. ilerliyorlar. Fakat o da ne; en sağ şerit bomboş Ferrari’nin birisi sağ şeritten tam gaz basıp ilerlemesin mi? Adam ya da kadın göremedim o kadarını gayet tabi ki Ferrari kullanıyor yahu. Aklı herhalde benden fazladır!

Katiyen şaşırmadım ama şeridimi buldum. Bundan sonra benim şeridim sağ şerit olacak. TEM otobanında rahatça ilerleyebilmek için… Yani bu durum bile şaşırtmadı beni bu memlekette.

O kadar yitirmişim şaşırma yeteneğimi bu memleket sayesinde. O kadar alıştırıyor hayat bizi, bir yabancı görse küçük dilini yutturacak hallere. Bu kadar da iddialıyım-iddialıydım şaşırma yeteneğimi yitirme konusunda. Öylesi yani…

Derken geçenlerde hayat bana büyük lokma yut büyük söyleme lafını bir kez daha hatırlatıverdi. Efendim manken Çiğdem Savaş -adını da bu sayede öğrendim, iyi de oldu, böyle bir cevherden mahrum kalmak ağırıma giderdi- Cumhuriyet’in Kadınları defilesi için estetik ameliyat olup hayatının kalan bölümünde Tansu Çiller şeklinde yaşayacakmış. Amanın bende bir sevinç “Aha işte demek ki şaşırabiliyorum” diye. Sormayın gitsin!

Nurseli İdiz de süper makyajla Atatürk kılığına girdiydi . O zaman da şaşırmamıştım fakat “Niye daha bi’ Atatürk gibi duran baklava kesimli süveter giymemiş” diye hayıflanmıştım kendi çapımda. Hakikaten çok moda olan baklava kesimli süveterle daha iyi olmaz mıydı bu iş? Bu kadar emek, çaba daha fazla karşılığını bulmaz mıydı?

Manken Çiğdem Savaş bu kadarla da yetinmemiş, makyaj falan kesmemiş kendisini “bi’ rol uğruna Ya’Rab insanlar neler yapıyor” dedirtmemekten geri kalmamak için böyle bir yol seçmiş. Yüzü estetik ameliyatla Tansu Çiller yüzü olacak! Bu noktada bize de “Yarabbim aklımı koru” demekten başka birşey düşemiyor. Bu pespayelikleri izlemek zorunda kalan naçizane kullar olarak. Yani şaşırmanın bile bi’ çıt ötesine geçebiliyoruz.

Şaşırma yeteneğimizin hala tedavülde kalabileceğini ispatladığı için manken Çiğdem Savaş’a benden kocaman bi’ teşekkür!

Fakat bir konuyu çok merak ediyorum: Manken Çiğdem Savaş bundan sonraki defilesinde atıyorum olur ya Semra Özal’ı canlandırmak zorunda kalırsa ne yapacak. Hayat bu; belli mi olur yarının ne getireceği?

Neyse ben TEM otobanında şeridimi buldum. Bu kadar sevinç bana yeter de artar bile!

Yorum yazın.